Zināšanas, izpratne dod iedvesmu iet dabā, ievākt, gatavot, lietot.

Cilvēks un augi pieder organiskajai pasaulei, abiem organisma pamatstruktūra ir šūna, ar tai raksturīgajām vielmaiņas īpatnībām un enerģētiskajām norisēm. Auga, cilvēka šūnās notiek bioķīmiskās reakcijas, kuru pareizu norisi nodrošina  enzīmi (fermenti), vitamīni, minerālvielas. Auga zaļajam pigmentam hlorofilam un cilvēka asins hemoglobīnam ir līdzīga struktūra. Tāpat kā cilvēku, arī augu apdraud– baktērijas, vīrusi, sēnītes, nelabvēlīgi laikapstākļi – aukstums, karstums, sausums, ultravioletais starojums. Lai to visu uzveiktu, augs savā organismā veido dažādas aizsargvielas – ēterisko eļļu, flavonoīdus, miecvielas un citas. Tieši augu  aizsargvielas, ko cilvēka organisms uzskata par radniecīgām, tiek izmantotas arī cilvēka organisma stiprināšanas  gadījumos, lai uzveiktu slimību, atjaunotu veselību un dzīvesprieku.

Daba ir bagāta ar uzturā lietojamu augu izejmateriālu. Mazāk ķīmijas, vairāk dabisku vitamīnu. Nodarbībās tiks prezentēti augi, kas izmantojami salātos, garšaugos, zupās, sīrupos, smēres gatavošanai, fermentēšanai, tējām, vannām. No agra pavasara līdz pat vēlam rudenim, un pat ziemā, dabā pieejami augi, kas izmantojami uzturā. Svarīgi ir iemācīties tos atpazīt, izzināt tā sastāvu, iedarbību un pagatavošanu. Dabas augu iepazīšana ir veids, kā ģimene var būt kopā, lasīt augus, mācīties mīlēt un saudzēt dabu, kā arī kopā gatavot virtuves darbos. Veids, kā turpināt mūsu senču tradīcijas, nodot no paaudzes uz paaudzi  vērtīgas zināšanas.

Sezonas laikā plānots sešu nodarbību cikls, katra nodarbība 4 stundas gara, lekcijas meistarklases formā. Apmeklēt var visas nodarbības kopā, un katru atsevišķi.

Informāciju par nodarbību plānu meklēt facebook lapā facebook.com/dacemeijauzturs

Nodarbību mērķis

Veicināt slimību profilaksi, izmantojot visiem pieejamas dabas veltes, iemīlēt dabu un veidot jaunus ieradumus veselības veicināšanai.

Nodarbībās:

1. Iemācīt atpazīt, pareizi ievākt, uzglabāt uzturā lietojamus, vērtīgus dabas augus.
2. Sniegt zināšanas par augu aktīvajām vielām un to ietekmi uz organismu.
3. Iemācīt pagatavot veselīgus ēdienus, izmantojot visiem pieejamus dabas augus.
4. Ieviest veselīgus uztura ieradumus, veicināt slimību profilaksi.
5. Iemīlēt dabu, veidot jaunus, kopīgus ģimenes pasākumus.

Klientu atsauksmes

Ieva
Read More
Tā turpināt! Vēlos pateikt lielu paldies par etiķa gatavošanas mākslas ierādīšanu.
Agrita
Read More
Patiess paldies par saturīgo sezonu. Aktualizēju ēdienu, kā prieka gūšanu. Izaudzēt, atrast pļavā, gudri gatavot. Priecīga par grupas cilvēkiem.
Inita
Read More
Ļoti, Ļoti patika visas nodarbības, ļoti vērtīgas zināšanas. Paldies!
Tamāra
Read More
Atraktīvas, foršas lekcijas, patīkami atbraukt, piedalīties, uzzināt ko jaunu.
Līga
Read More
Man ļoti patika vieta, kur praktiski darboties, plaša, piemērota meistarklasēm.
Margarita
Read More
Ļoti pamācošas, labi sagatavotas un interesantas nodarbības.
Previous
Next